Advent harmadik vasárnapja

2020. december 16.
Szerző: Barbara
Advent harmadik vasárnapja

Örömvasárnap és az Öröm gyertyája

Az adventi koszorúnkon három lila és egy rózsaszín gyertya található. Az első és a második vasárnapon már meggyújtottunk egy-egy lila gyertyát, és nagyon sokan azt gondolnák, hogy a rózsaszín gyertyát a 4. vasárnapon kell meggyújtani. Pedig ez nem igaz.

Advent harmadik vasárnapja az Örömöt jelképezi, mely ugye mindannyian tudjuk, hogy az öröm színe a rózsaszín.

És hogy az örömnek mi az oka?

Ennek az örömnek alapja, hogy az Úr közel van. Ha hagyományos adventi koszorúnk van, ezen a vasárnapon a korábbi két lila után most az egyetlen rózsaszín gyertya lángja lobban fel.

Osztozzunk az örömben, kerüljük a vitatkozásokat, és próbáljunk meg pozitívak maradni.

Barbara

„Fedezd fel önmagad és az energiák világát.”

Blogjaimban a spiritualitás útját járom, és tapasztalataimat, gondolataimat osztom meg a mindennapokhoz. Írásaim a belső harmóniáról, önismeretről, párkapcsolatokról és az élet útvesztőiben való eligazodásról szólnak, inspirációt és útmutatást nyújtva olvasóimnak.

Legutóbbi blogbejegyzések

Összes blogbejegyzés
A fátylon túli csend
Barbara
2025. december 29.
Szerző: Barbara
A lélek útja nem ér véget a fizikai test elhagyásával, és nem is kezdődik a születés pillanatában. A...
A megtisztulás ősi rítusai
Barbara
2025. december 28.
Szerző: Barbara
A fürdők és a szaunázás rituális szemléletben nem csupán a test ellazítását szolgálják, hanem mély...
Mi is az a mantraéneklés?
Barbara
2025. december 27.
Szerző: Barbara
A mantraéneklés ősi spirituális gyakorlat, amely a hang erején keresztül vezeti vissza az embert belső...
06 90 900 938
Hívjon most!